2023 07 13 Kėdainių kraštas: Ažytėnai, Dotnuvos dvaras, bažnyčia ir vienuolynas ir Krakių paveldo programa - tik 45 Eur!

Kviečiame nusikelti į „balanos gadynės“ laikus, į autentišką XIX a. sodybą, kurioje dvi piršlių tebelaukiančios seserys pasakoja apie savo svajonų į kelią marčias, moko jaunamartės darbų ir tradicijų, atvirauja apie savo meilės istorijas, įtraukia svečius į piršlybų ir vestuvių scenas, vaišina namininiais valgiais. Programa vyksta Mikalojaus Katkaus – pirmojo diplomuoto Lietuvos agronomo, etnografo, švietėjo, „Balanos gadynės“ autoriaus name – memorialiniame muziejuje.
*
Aplankysime XVI a. Dotnuvos dvarą ir jo XIX a. geometrinio tipo parką. Dotnuvos dvare 1924 m. įsteigta žemės ūkio akademija, kuri 1947 m. iškelta į Kauną. Dvarvietė ilgainiui imta vadinti Akademija.
*
Pasigrožėsime XVIII a. Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia, bei bernardinų vienuolynu. Dotnuvos bažnyčioje gausu meno vertybių: paveikslų, altorių, skulptūrų. Vienuolyne yra biblioteka ir liturginių rūbų muziejus, įrengta Tėvo Stanislovo celė.
*
Užsuksime į 1995 m. Ruoščių kaime oficialiai nustatytą ir dideliu laukų akmeniu pažymėtą Lietuvos geografinį vidurį (55°19’š. pl. ir 23°54’r. ilg.). Pagal architekto Vytauto Kundroto projektą buvo atgabenti dar du akmenys, simbolizuojantys Žemaitiją ir Aukštaitiją.
Vakare pasivaikščiosime po Lietuvos viduryje, Žemaičių aukštumos ir Vidurio lygumos sandūroje, prie Šušvės vingių, žaliuotį Skinderiškio Kęstučio Kaltenio dendroparką, kuris dendrologinio želdyno vardą gavo dėl jame tarpstančių daugelio rūšių iš įvairių pasaulio kraštų atgabentų egzotiškų medžių, krūmų, lianų, kurie paprastai auginami vien botanikos ir dendrologiniuose soduose.
*
Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė patogiu turistinės klasės autobusu; kelionės vadovo paslaugos; vietinių gidų paslaugos, auka Dotnuvos bažnyčiai ir vienuolynui; ekskursinė programa (lankomų objektų tvarka ir kaina gali keistis).
*
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Krakių krašto kultūrinio ir kulinarinio paveldo edukacinė programa – 22 Eur/ asm.; asmeninės išlaidos.


 

Daugiau informacijos telefonu ar kelionių agentūroje!

 Julija 861016504 - Vilma 861026184 - info@kelioniusalis.lt

 Kelionių šalis - Kauno g. 25, Marijampolė

2024 07 27 Bulvės muziejus Kudirkos Naumiestyje ir Kybartų požemiai – tik 25 Eur!

 

Keliausime link Gižų Liepų gatvės, kur stovi originalios architektūros „Amerikono“ namas. Paklausysime šimtmečius skaičiuojančios ir Gižų herbe įamžintos liepos, Gižų dvaro, bei kunigų seminarijos istorijų.
*
Pasienio miestelyje Kudirkos Naumiestyje patyręs agronomas Jonas Valaitis įkūrė „Bulvės muziejų“. Renovuotame sename siurblinės pastate eksponuojama visa bulvių auginimo istorija nuo senų laikų. Antrame muziejaus pastato aukšte – apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria puikūs gamtos vaizdai. Išskirtiniame rūsyje vyksta skirtingų bulvių veislių degustacijos. Šalia muziejaus yra Bulvių patranka, Bulve skambinamas 4 varpų karilionas muziejaus bokšte, o muziejaus kieme prezidentinis ąžuolas pasodintas per bulvės šventę. Apsilankę „Bulvės muziejuje“ paragausime cepelinų, gamintų pagal p. Almos Adamkienės cepelinų receptą.
*
Po Kybartų geležinkelio stotimi esančius skliautuotus rūsius, kurie buvo pastatyti 1870 m., 2002 m. netikėtai aptiko statybininkai, remontuodami buvusį muitinės sandėlio pastatą. Labai tvirtai suręstame, arkinių konstrukcijų pastate, manoma, kadaise buvo saugomos per muitinę keliavusios prekės, nes iki I-ojo pasaulinio karo per Kybartus ėjo apie 10% viso carinės Rusijos eksporto bei importo, o ledų prikrauti rūsiai atstodavo šaldytuvus.
*
Keliaudami namo, užsuksime ir į Vilkaviškį, kur paieškosime dvaro, kuriame Napoleonas paskelbė karą Rusijai.
*

Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu; kelionės vadovo, vietinių gidų paslaugos; kelionės dokumentų paruošimas.

*

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
“Bulvės muziejaus“ bilietai; bulvių degustacija; pietus (cepelinai pagal p. A. Adamkienės receptą) - apie 12/14 Eur.

*
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis. Bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.


 

 Daugiau informacijos telefonu ar kelionių agentūroje!

 Julija 861016504 - Vilma 861026184 - info@kelioniusalis.lt

 Kelionių šalis - Kauno g.25, Marijampolė

2024 08 15/ 18 Baltijos kruizas (Talinas, Helsinkis, Stokholmas, Pernu) – nuo 359 eur!

 Prisijunkite prie šaunios grupės iš Marijampolės!
*
B2 - B4 laivo kajutė (be lango):
Keturvietė kajutė – 359 eur/ asm.
Trivietė kajutė – 385 eur/ asm.
Dvivietė kajutė – 419 eur/ asm.
*
A2 - A4 laivo kajutė (su langu):
Dvivietė kajutė – 495 eur/ asm.
Trivietė kajutė – 435 eur/ asm.
Keturvietė kajutė – 419 eur/ asm.
*
1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Marijampolės. Po pietų atvykstame į Estijos sostinę Taliną. Ekskursija pėsčiomis viduramžių gynybine siena apjuostame Talino senamiestyje. Pamatysime XIV a. pastatytą rotušę, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas. Lipdami laipteliais Trumposios Kojos gatvele pasieksime Aukštutinį Taliną, kur jau IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia įsikūręs Estijos Parlamentas. Pamatysime XIII a. statytą Domo katedrą ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Žemutinį Taliną apžiūrėsime iš apžvalgos aikštelių, o ten pateksime leisdamiesi Ilgosios Kojos gatve. Žemutinis Talinas – viduramžių pirklių miestas. Čia pamatysime daugybę išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmus, ir „viduramžių švyturiu“ vadinamą Šv. Olafo bažnyčią. Nakvynė viešbutyje Taline.
*
2 diena. Anksti ryte vykstame į Talino uostą ir laivu išplaukiame į Suomijos sostinę Helsinkį. Helsinkis buvo įkurtas XVI a. Švedijos karaliaus, tačiau tuo metu tai buvo tik nedidelis miestelis. Po dviejų šimtmečių pastačius Suomenlinos fortą Helsinkio reikšmė iškilo, bet tikrai svarbiu miestu jis tapo tik XIX amžiaus pradžioje, kai Rusijos imperijai užėmus Suomijos teritoriją čia buvo perkelta Suomijos kunigaikštystės sostinė. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysime Karlo Liudviko Engelio tuo metu projektuotą Senato aikštę, kurioje stovi Helsinkio katedra, Vyriausybės ir universiteto rūmai. Apsilankysime Turgaus aikštėje, kur pamatysime miesto rotušę ir Suomijos Prezidento rūmus. Autobusu važiuodami Manerheimo gatve pasigrožėsime Suomijos Parlamento rūmais bei kitais pastatais. Pasivaikščiosime prie originalaus paminklo kompozitoriui Janui Sibelijui bei apsilankysime garsiojoje uoloje iškaltoje Tempeliaukio bažnyčioje*. Vakare iš Helsinkio arba Turku laivu išplaukiame į Stokholmą. Vakarienė*** laive. Vakarą galėsite praleisti laivo restoranuose ir baruose, žiūrėdami įvairius pasirodymus, dalyvaudami renginiuose. Nakvynė laivo kajutėse.
*
3 diena. Pusryčiai*** laive. Ryte, praplaukę tarp tūkstančių archipelago salų, atvykstame į Švedijos sostinę Stokholmą. Miestas įkurtas XIII amžiuje saloje, ties kuria Melareno ežeras susijungia su Baltijos jūra. Čia buvo pastatyta pirmoji tvirtovė, vadinta Trijų Karūnų pilimi ir Didžioji katedra, o vandenyje aplink salą buvo pastatyta daugybė polių, nuo kurių miestas ir gavo savo pavadinimą. Vykstame prie įspūdingos 1923 m. pastatytos Stokholmo rotušės, kurioje gausu Švedijos istorijos motyvų. Rotušėje nuolat vyksta daugybė renginių, vestuvių ceremonijos bei banketas po Nobelio premijos teikimo ceremonijos. Ekskursijos senamiestyje metu pamatysime Storkyrkan – Didžiąją katedrą, kurioje daugybę amžių karūnuojami Švedijos karaliai ir vyksta karališkosios šeimos vestuvių ceremonijos. Šalia katedros pamatysime Karalių rūmus, kurie buvo pastatyti XVIII a., gaisrui sunaikinus čia stovėjusią Trijų Karūnų pilį, bei Švedijos Parlamento rūmus, pastatytus greta esančioje mažoje salelėje. Vaikščiodami siauromis senamiesčio gatvelėmis užsuksime į Stortorget – Didžiąją aikštę, kur senuosiuose Biržos rūmuose dabar įsikūręs Nobelio muziejus. Pamatysime Vokiečių bažnyčią, praeisime siauriausia Stokholmo gatvele, ir apsilankysime Geležies aikštėje, kur viduramžiais vyko geležies rūdos prekyba. Po ekskursijos esant galimybei – laisvas laikas senamiestyje. Iš senamiesčio vykstame į Djurgarden salą, kur apsilankysime populiariausiame visoje Skandinavijoje laivo „Vasa“ muziejuje*, kuriame eksponuojamas 1628 m. Stokholme nuskendęs ir po 333 metų iškeltas karališkasis karo laivas. Vakare laivu išplaukiame į Taliną. Vakarienė*** laive. Vakarą galėsite praleisti laivo restoranuose ir baruose, žiūrėdami įvairius pasirodymus, dalyvaudami renginiuose. Nakvynė laivo kajutėse.
*
4 diena. Pusryčiai*** laive. Ryte atplaukiame į Taliną. Vykstame į Pernu – miestą-uostą, kadaise priklausiusį Hanza miestų sąjungai, o šiandien – žymiausią Estijos kurortą. Senamiestis nedidelis, bet jaukus: Raudonasis bokštas, buvusi špitolė – seniausias Pernu namas, Marijos Magdalenos gildija, rotušė, Šv. Kotrynos cerkvė. Stabtelėsime prie Estijos žurnalistikos tėvo – J. V. Janseno paminklo, kuris neatsitiktinai pastatytas priešais laikraščio leidyklos langus. Originalus paminklas Estijos nepriklausomybės deklaracijai – teatro balkonas, simbolizuojantis ir 1944 m. sunaikintą teatrą. Po ekskursijos – laisvas laikas pėsčiųjų Riterių gatvelėje arba prie jūros. Vėlai vakare grįžtame į Marijampolę.
*
Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu; 1 nakvynė viešbutyje Taline; 1 pusryčiai; kelto bilietai Talinas - Helsinkis; kelto bilietai Helsinkis/Turku- Stokholmas; Stokholmas- Talinas; 2 nakvynės pasirinktose kajutėse kelte; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.
*
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~35 EUR; (***) – pusryčiai ir vakarienės laive; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
*
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; visos kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti, arba nusipirkti maisto; pasikeitus keltų linijų tvarkaraščiams,kelto išplaukimo ir atplaukimo vieta ir laikas gali keistis; kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės ir priemokų kainą, jeigu keltų kompanija keičia kainas. Kelionės partneris: UAB "Guliverio kelionės"

 

Daugiau informacijos telefonu ar kelionių agentūroje!

 Julija 861016504 - Vilma 861026184 - info@kelioniusalis.lt

 Kelionių šalis LT - Kauno g. 25, Marijampolė

2024 08 23/ 25 Varšuva - Velička - Krokuva - Osvencimas - tik 227 Eur!

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Trumpas sustojimas Lenkijos sostinėje Varšuvoje. Tai miestas, menantis Varšuvos gyventojų pasišventimą ir ryžtą, tarsi feniksas pakilęs iš pelenų po Antrojo pasaulinio karo. Varšuvos centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Pažintis su senamiesčiu. Pasivaikščiosime karališkuoju keliu praminta gatve, kuri yra viena svarbiausių Lenkijos sostinėje. Ši istorinė gatvė jungia Pilies aikštę ir Vilanovo rūmus. Aplankysime Zigmanto III-ojo Vazos koloną, Varšuvos simbolį – Undinėlės fontaną, Turgaus aikštę su nuostabiais buvusiais pirklių namais, gotikinę Šv. Jono katedrą, kuri yra svarbiausių Lenkijos istorinių įvykių liudininkė. Nakvynė viešbutyje prie Krokuvos.
*
2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Veličkos druskų kasyklas*, kurios veikia jau 700 metų ir yra įtrauktos į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Apsilankymo metu nusileidžiama į 135 m gylį, kur keliose horizontalėse suformuota 2 km ilgio trasa, susidedanti iš 20 kamerų. Puikiai įrengta ekspozicija supažindina su druskos kasybos istorija ir sunkiu kalnakasių darbu. Pats gražiausias šių kasyklų kūrinys – Palaimintosios Kingos koplyčia, kurioje viskas padaryta iš druskos. Koplyčią apšviečia iš druskos kristalų padaryti šviestuvai, o grindys – vientisas druskos gabalas. Koplyčioje vyksta pamaldos, tuokiasi jaunavedžiai, vyksta klasikinės muzikos koncertai. Vykstame į „Lenkijos deimantu“ vadinamą senąją sostinę Krokuvą, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Apsilankysime įspūdingame prie Vyslos upės įsikūrusiame Vavelio architektūriniame komplekse*, kur pamatysime gotikinę pilį bei Vavelio katedrą, kurioje buvo karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai. Ekskursiją tęsime Krokuvos senamiestyje. Turgaus aikštėje pamatysime Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, miesto rotušės bokštą ir paminklą A. Mickevičiui. Senamiesčio pakraštyje praeisime Krokuvos gynybinių sienų liekanas, Florijono vartus ir Barbakaną – miesto vartus saugojusį gynybinį įtvirtinimą. Aplankysime skverelyje už gynybinių įtvirtinimų pastatytą paminklą Žalgirio mūšiui ir kitus objektus. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje prie Krokuvos.
*
3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Osvencimą. Apsilankome buvusioje Aušvico koncentracijos stovykloje*, kurios pavadinimas kruvinomis raidėmis įrašytas į žmonijos istoriją. Ši stovykla tapo teroro, genocido ir holokausto simboliu viso pasaulio mastu. Aušvico koncentracijos stovykla buvo įkurta 1940 metais. Pradžioje joje buvo laikomi tik vokiečių nelaisvei patekę lenkai – politiniai kaliniai, tačiau po 1942 metų ji tapo didžiausia žydų masinio naikinimo vieta pasaulyje. Dabar buvusioje mirties stovykloje įkurtas muziejus, kurio sukrečianti ekspozicija liudija apie visišką žmogiškumo praradimą. Dažnai Aušvico koncentracijos stovykla, dėl čia vykusių kraupių įvykių, vadinama „pragaru žemėje“. Muziejuje išvysime buvusių kalinių asmeninius daiktus, sukrautus krūvomis, dryžuotus rūbus, kurie kaliniams buvo nekeičiami per visą buvimo laiką stovykloje. Aplankysime barakus, kuriuose kaliniai miegodavo triaukštėse lovose, žiema kambariuose temperatūra nesiekdavo nulio. Viename barake miegodavo apie tūkstantis kalinių.
*
Už bilietus į Aušvico koncentracijos stovyklą ir Veličkos druskų kasyklas privaloma susimokėti perkant kelionę.
*
Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu; 2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.
*
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 55 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
*
Kelionės priemokos. Užsakant kelionę privaloma iš anksto pasirinkti žemiau nurodytas priemokas. Neužsakius iš anksto, nebus galimybės suteikti šių paslaugų:
Aušvico koncentracijos stovykla - 19,00 €
Aušvico koncentracijos stovykla (studentams iki 26 m, senjorams virš 75 m, moksleiviams ir neįgaliesiems) - 17,00 €
*
Veličkos druskų kasyklos (senjorams nuo 65 m., studentams iki 25 m. neįgaliesiems) - 28,00 €
Veličkos druskų kasyklos (suaugusiam) - 30,00 €
Veličkos druskų kasyklos (vaikams nuo 4 iki 19 metų) - 26,00 €
Vienvietis kambarys - 50,00 €
*
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto. Kelionės partneris: UAB "Guliverio kelionės"

 

Daugiau informacijos telefonu ar kelionių agentūroje!

 Julija 861016504 - Vilma 861026184 - info@kelioniusalis.lt

 Kelionių šalis - Kauno g. 25, Marijampolė

2024 09 25/ 10 02 Italija (Florencija, Piza, Orvietas, Roma, Vatikanas, Venecija) – 605 Eur!

Prisijunkite prie šaunios grupės iš Marijampolės!
Florencija, Piza, Orvietas, Roma, Vatikanas, Venecija!
4 vakarienės Italijoje!
*
1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Marijampolės. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.
*
2 diena. Atvykstame į Austrijos sostinę Vieną, garsėjančią didinga baroko architektūra, imperatoriška prabanga ir daugybe kultūros renginių. Pasaulio muzikos sostine vadinamoje Vienoje gyveno ir kūrė garsiausi kompozitoriai, čia stovi Austriją daugybę šimtmečių valdžiusių Habsburgų imperatorių rūmai, o centrinę miesto dalį XIX a. imperatoriaus Pranciškaus Juozapo I nurodymu apjuosė Ringstrasse gatvė, kurioje iškilo garsieji Vienos operos rūmai ir daug kitų pastatų. Apžvalginės ekskursijos metu apžiūrėsite miesto simboliu vadinamą Šv. Stepono katedrą, pasivaikščiosite imperatorių rūmų Hofburgo teritorijoje, apsilankysite Marijos Terezės aikštėje, pamatysite Vienos operos rūmus ir kitus pastatus. Po ekskursijos tęsiame kelionę per Austriją, Italiją. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Paduvos.
*
3 diena. Pusryčiai. Pažintį su Italija pradėsime nuo Florencijos – Toskanos regiono sostinės, kurioje gimė renesansas. Donatelas, Filipas Bruneleskis, Leonardas da Vinčis, Sandras Botičelis, Mikelandželas – tik keletas iš daugybės renesanso laikotarpiu Florencijos gatvėmis vaikščiojusių žmonių, kuriuos žino visas pasaulis. Bruneleskio suprojektuotas didingos katedros kupolas jau beveik šešis šimtmečius garsina šį miestą, o daugybė Leonardo da Vinčio, Mikelandželo ir Sandro Botičelio darbų buvo užsakyti tuo metu Florenciją valdžiusios bankininkų Medičių šeimos. Atvykę į Florenciją miesto transportu* pasieksime istorinį senamiestį ir pasivaikščiosime tarp garsiausių jo pastatų. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysite Filipo Bruneleskio projektuotą Šv. Lauryno baziliką, kurios koplyčiose palaidoti Medičių šeimos nariai. Katedros aikštėje apžiūrėsite garsiąją Santa Maria del Fiore katedrą, Džioto projektuotą varpinę bei vienu seniausių pastatų Florencijoje laikomą krikštyklą su unikaliomis bronzinėmis durimis, Mikelandželo pavadintomis „Rojaus vartais“. Apsilankysite Sinjorijos aikštėje, kur stovi buvusios Florencijos respublikos valdžios – sinjorijos – rūmai, dabar vadinami Senaisiais rūmais. Čia prieš daugiau nei penkis šimtmečius buvo pastatyta garsioji Mikelandželo skulptūra „Dovydas“, kuri dabar saugoma meno galerijoje, o aikštėje pamatysite skulptūros kopiją. Apžiūrėsite vienu iš miesto simbolių laikomą Senąjį tiltą, ant kurio visais laikais buvo įsikūrę prekeiviai, o virš tilto Medičių nurodymu buvo pastatytas architekto Džordžo Vazario projektuotas koridorius, jungiantis Senuosius rūmus su Piti rūmais kitoje upės pusėje. Po ekskursijos – laisvas laikas, kurio metu siūlome apsilankyti Šv. Lauryno bažnyčioje** arba Medičių koplyčiose**, kur pamatysite Mikelandželo kurtas skulptūras, arba užlipti į Džioto varpinę** ar katedros kupolą**, iš kurio atsiveria miesto panorama. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Florencijos.
*
4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Pizos miestą, kuris visam pasauliui žinomas dėl pasvirusio Pizos bokšto, stovinčio Stebuklų aikštėje. Bokštas kartu su romanine katedra ir krikštykla buvo statytas galingos jūrinės Pizos respublikos laikais, o dabar visas architektūrinis ansamblis laikomas vienu gražiausių pasaulyje. Apžiūrėję garsųjį bokštą ir išgirdę jo statybos istoriją galėsite apsilankyti Pizos katedroje** arba krikštykloje**. Išvykstame iš Toskanos regiono į žaliąja Italijos širdimi vadinamą Umbriją. Funikulieriumi* pakilsime į Orvietą – ant aukštos uolos įkurtą miestą, kuris laikomas vienu svarbiausių etruskų tautos centrų. Neįveikiamu vadintas etruskų miestas vėliau buvo prijungtas prie Senovės Romos, o Popiežiaus valstybės laikais įvairių neramumų metu popiežiai čia praleisdavo daugiau laiko nei Romoje. Popiežių nurodymu čia buvo pastatyta didinga katedra, kurioje renesanso laikotarpiu Luka Sinjorelis nutapė šedevru vadinamas freskas, tačiau įdomiausiu miesto statiniu visgi laikomas Šv. Patriko šulinys, kurį įrengti nurodė iš Florencijos Medičių šeimos kilęs popiežius Klemensas VII. Inžinerijos šedevru laikomą šulinį, skirtą aprūpinti miestą vandeniu karo metu, projektavo garsus renesanso architektas Antonijus de Sangalas. Apžvalginė ekskursija mieste, po kurios turėsite laisvo laiko laiptais nusileisti į garsųjį šulinį** ar apsilankyti Orvieto katedroje**. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Romos.
*
5 diena. Pusryčiai. Miesto transportu* vykstame į Italijos sostinę Romą. Daug amžių buvusi Romos karalystės, Romos respublikos, o vėliau galingos Romos imperijos sostine ir visos Europos kultūros centru, Roma dar vadinama „pasaulio sostine“ ir „amžinuoju miestu“. Ant septynių kalvų pastatytoje Romoje išlikę daug antikos architektūros paminklų, daugiau nei tūkstantmetį popiežių valdytą miestą puošia garsiausių renesanso menininkų darbai, čia prasidėjo visą Europą sužavėjęs barokas. Apžvalginės ekskursijos pėsčiomis metu su baroko architektūra susipažinsite Trevi ir Navonos aikštėse, kuriose stovi žymiausi Romos fontanai. Antikos laikus pajusite 126 metais pastatytoje senovės Romos šventykloje Panteone**, kuri vėliau buvo pertvarkyta į bažnyčią ir dabar yra vienas iš geriausiai išlikusių antikos paminklų. Su 1861 metais suvienytos Italijos karalystės istorija susipažinsite Venecijos aikštėje, kur stovi pirmojo Italijos karaliaus Viktoro Emanuelio II paminklas. Užlipsite į Kapitolijų – vieną iš septynių Romos kalvų, kur kadaise stovėjo romėnų dievų šventyklos, o renesanso laikais aikštę kalvos viršuje popiežiaus Pauliaus III užsakymu suprojektavo Mikelandželas. Pamatysite garsųjį Romos forumą, kur išlikę senovės Romos šventyklų, triumfo arkų ir rūmų griuvėsiai, ir kitas forumais vadintas aikštes, kurias pastatė Romos respublikos ribas išplėtęs Julijus Cezaris, pirmasis Romos imperijos imperatorius Augustas, „įsūnytų imperatorių“ dinastiją pradėjęs imperatorius Nerva, romėnų karus prieš Dakiją laimėjęs imperatorius Trajanas ir Flavijų dinastijos imperatorius Vespasianas. Valdant Flavijų dinastijai šalia Romos forumo buvo pastatytas ir Koliziejus – didžiausias amfiteatras visame pasaulyje, dar vadinamas Flavijų amfiteatru. Po ekskursijos – laisvas laikas, kurio metu, esant galimybei, siūlome apsilankyti Koliziejuje**, Romos forume** ir ant Palatino kalvos**, kur, pasak legendos, pirmasis Romos karalius Romulas pradėjo miesto statybas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Romos.
*
6 diena. Pusryčiai. Miesto transportu* vykstame į Vatikaną – mažiausią pasaulio valstybę, įsikūrusią ant vienos iš septynių Romos kalvų. Popiežiaus valstybės laikais visas Romos miestas priklausė popiežiui, o Romai tapus Italijos karalystės sostine popiežiaus rezidencija įsikūrė Vatikane. Apsilankysite Šv. Petro aikštėje ir apžiūrėsite didžiausia ir puošniausia katalikų bažnyčia pasaulyje laikomą Šv. Petro baziliką. Esant galimybei, galėsite apsilankyti Vatikano muziejuose** (būtina užsakyti perkant kelionę), kuriuos XVI amžiuje įkūrė popiežius Julijus II. Muziejų galerijose popiežiai per keletą amžių sukaupė didžiulę kolekciją meno kūrinių, tarp jų – keletą garsiausių antikinių skulptūrų bei svarbiausius renesanso šedevrus. Muziejams priklauso ir Siksto koplyčia su garsiosiomis Mikelandželo freskomis bei Rafaelio freskomis puošti popiežiaus Julijaus II apartamentai. Nakvynė viešbutyje prie Paduvos.
*
7 diena. Pusryčiai. Vykstame į Veneto regiono sostinę Veneciją*, pastatytą ant daugiau kaip šimto mažų salelių, išsibarsčiusių lagūnoje (plaukimų bilietai ir įvažiavimo mokestis neįskaičiuoti į kainą). Keliautojus iš viso pasaulio miestas žavi ypatingai siaurų gatvelių ir kanalų labirintais, daugybe tiltų, jaukiomis aikštėmis, įspūdingais rūmais ir bažnyčiomis. Laivu* plaukiame iki Šv. Morkaus aikštės, kur pamatysite daugiau nei tūkstantmetį gyvavusios Venecijos respublikos valdovų Dožų rūmus ir greta stovinčią didingą Šv. Morkaus baziliką. Apžvalginės ekskursijos metu pasivaikščiosite siauromis miesto gatvelėmis, pamatysite Atodūsių tiltą, kuriuo buvo sujungti Dožų rūmai ir kalėjimas, susipažinsite su miesto istorija ir garsiausiais pastatais. Užlipę ant Rialto tilto pasigrožėsiteDidžiuoju kanalu, vingiuojančiu per visą istorinį Venecijos centrą. Laisvas laikas. Siūlome aplankyti žymiausias Venecijos bažnyčias, pakilti į Šv. Morkaus aikštėje esančią varpinę**, paklaidžioti gatvelių labirintais ar paplaukioti gondola** Venecijos kanalais. Išplaukiame iš Venecijos. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.
*
8 diena. Pusryčiai. Vėlai vakare grįžtame į Marijampolę.
*
Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu; 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; 4 vakarienės Italijoje; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.
*
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
(*) – bilietai į mokamus objektus, keltas į Veneciją, vietinių gidų paslaugos, viešojo transporto bilietai ~93 EUR; įvažiavimo į Veneciją mokestis; miestų mokestis; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
*
Kelionės priemokos:
užsakant kelionę privaloma iš anksto pasirinkti žemiau nurodytas priemokas. Neužsakius iš anksto, nebus galimybės suteikti šių paslaugų.
Audio įrangos (ausinukų) nuoma (būtina užsisakyti perkant kelionę) - 12,00 €
Miestų mokestis (privaloma) - 12,00 €
Vatikano muziejus ir Siksto koplyčia (gidas rusų k.+ausinės) suaugusiam - 39,00 €
Vatikano muziejus ir Siksto koplyčia (gidas rusų k.+ausinės) vaikams iki 18m. ir stud. iki 25m. - 30,00 €
Vienvietis kambarys - 130 €
*
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; priemoka į Vatikano muziejus ir Siksto koplyčią tvirtinama po apmokėjimo, esant galimybei, nes dėl didelės bilietų paklausos ir riboto lankytojų skaičiaus bilietai greitai išparduodami. Bilietus reikia užsakyti prieš 1-2 mėnesius ar net daugiau iki kelionės pradžios; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda. Kelionės partneris: UAB "Guliverio kelionės"


 

Daugiau informacijos telefonu ar kelionių agentūroje!

 Julija 861016504 - Vilma 861026184 - info@kelioniusalis.lt

 Kelionių šalis - Kauno g. 25, Marijampolė