2022 08 15 Medkopio pabaigos šventė - tik 38 Eur!

 Kaip ir kasmet, žolynams žydint, bitutėms dūzgiant rugpjūčio 15 d. pakeliui užkopę į Ladakalnį ir Ginučių piliakalnį keliausime į medkopio pabaigos šventę "Ulioja bitelė" Bitininkystės muziejuje.


PROGRAMA:

13.00 val. - iškilmingas šventės atidarymas, garbių svečių sveikinimai, Austėjos ir Bubilo dievybių pagarbinimo apeigos su Žemynos Trinkūnaitės kanklininkių grupe.
13.30 – 14.30 val. - “Žemynos kanklių grupė” koncertinė programa.
12.00 - 18.00 val. - bičių produktų, kulinarinio paveldo ir tautodailės darbų kermošius, amatų kiemai ir kūrybinės dirbtuvės.

Kūrybinių dirbtuvių naujienos – svečiai/bitininkai iš Lenkijos pristatys savo krašto bitininkystės paveldą, šilko tapymo bites tema dirbtuvės su tapytoja Kristina Daruliene, augmentuotos realybės žaidimas “Bitės performansas” su programuotoju Raimundu Banevičiumi.
Rekonstrukciniai amatai su puikiaisiais "Dvaro meistrais”, “Kauno karo istorijos klubas” pristatys senovės baltų genčių ir Teutonų ordino gyvenseną, karybą, ginklus, šarvus; edukatorė Juventa Mudėnienė su "Austėja ir jos bičių dvaras” popierine edukacija; augalinio dažymo edukacija su menininke Raminta Beržanskyte; Egidijus Virbašius - muzikos ir teatro akademijos liaudies instrumentų meistras, atskleis ragų ir kitų instrumentų melodingumo galimybes; meduolių dekoravimas su edukatore Birute Rainiene; kelminio avilio skobimas su sertifikuotu amatininku/meistru Kęstučiu Cikana; vaško laiškų rašymas ir antspaudų gamyba su edukatore Aiste Andriušyte; “Duonos kelio” edukacija su Daugėliškio krašto bendruomene; proginės „Medkopio 2022“ monetos kalimas su meistru Mantu Ališausku; šilko tapymo kūrybinės dirbtuvės su tapytoja Kristina Daruliene; parodomasis midaus virimas ir degustacija su vieninteliu midaus someljė Lietuvoje Eriku Augustinavičiumi; žolynų skulptūrų rišimas (avilio pynimas) su meno kūrėja Viktorija Bitinaite - Stankevičiene; molinės bitės lipdymas su keramike Jolita Bužinskiene; juostų audimas, apyrankių pynimas, vaistingųjų augalų arbatų ragavimas su garsiąja Breidokų šeimyna; žolynų paslapčių išrišimas (hidrolato gamyba) su Laima Kondratiene; šiaudinių sodų vėrimas su tautodailininke Aušra Steikūniene;

14.30 – 15.30 val. “Bitės podiumas” rankų darbo suknelių bitės tema, papuošalų ir floristinių kompozicijų pristatymas su aukštosios mados kūrėja Giedre Sunklodaite, papuošalų kūrėja Svieta Šliževičiene, floriste, TV laidų vedėja Kristina Rimiene.
15.30 –16.00 val. paskaita “Lietuvos tamsioji bite - praktinės patirtys”, lektorius - Lietuvos tamsios bites asociacijos vadovas Arūnas Adžgauskas.”
16.00 – 16.30 val. paskaita “Bitė - dovana pasauliui”, lektorius - gamtininkas, rašytojas Selemonas Paltanavičius.
13.30 - 17.00 val. erdvinis kinas su “Kinas kitaip”. Įvairių edukacinių/pažintinių filmų pristatymas/peržiūra.
14.00 – 16.30 val. “Ambasadų kiemas”. Japonijos ir kitų užsienio šalių ambasados pristatys kultūrinį ir bitininkystės paveldą.
15.00 – 15.30 val. Medaus kiemas: "išmaniojo" avilio pristatymas bei medaus skonio naujiena “kreminis medus”, parodomasis medaus sukimas stikliniame medsukyje ir šviežio “prezidentinių” bičių medaus vaišės, bičių motinos paieška su muziejaus bitininku Mindaugu Bridžiumi.
16.30 val. – su koncertine programa pas taikias bites svečius kvies grupė “Baltos varnos”.

Renginį ves TV žvaigždė, laidų vedėja, muzikologė Zita Kelmickaitė.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu turistinės klasės autobusu; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuotos asmeninės išlaidos.

Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis. Bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

 

Daugiau informacijos telefonu ar kelionių agentūroje!

 Julija 861016504 - Vilma 861026184 - info@kelioniusalis.lt

 Kelionių šalis LT - Kauno g. 25, Marijampolė

2022 08 21 Šakių kraštas ir "Sūrio džiazas" - tik 29 Eur!

Šioje kelionėje pažinsime Šakių arba kitaip Zanavykų kraštą:
Aplankysite Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčią, užsuksime pasižvalgyti po Zyplių dvarą. Vyksime į Plokščius kur lankysime Didžiupio upelio slėnyje, legendomis apipintą Šventaduobę, pabraidžiosime Vaiguvos upėje-gatvėje.
Pasilepinsime degustacija „Sūrio džiaze“ – tai Jurbarko krašte įsikūrusi šeimos sūrinė, kurioje iš ūkyje gaunamo karvių pieno gaminami ir fermentiniai sūriai ir kiti produktai.
Vakarėjant pasivaikščiosime po Jurbarką, Kidulius, kur pasigrožėsime Kidulių dvaru, ir Šakius.

Į kelionę būtina pasiimti asmens dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę)!!!

Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė patogiu turistinės klasės autobusu; kelionės vadovo paslaugos; kelionės dokumentų paruošimas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
bilietai į mokamus objektus: Zyplių dvaras – 3 Eur (2 Eur)/ asm., „Sūrio džiazo“ degustacija – 15 Eur/ asm., asmeninės išlaidos.

Keliaujame iš Vilkaviškio, Marijampolės!

Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis. Bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda!


 

Daugiau informacijos telefonu ar kelionių agentūroje!

 Julija 861016504 - Vilma 861026184 - info@kelioniusalis.lt

 Kelionių šalis - Kauno g. 25, Marijampolė

2022 08 12/14 Lenkijos pajūris (Gdanskas, Sopotas, Malborkas, Griunvaldas) su šaunia marijampoliečių kompanija - tik 189 Eur!

 1 diena. Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstame į „Vilko guolį“ – Antrojo pasaulinio karo metu buvusią Hitlerio būstinę. Gierložo miške ši pagrindinė Hitlerio būstinė buvo pradėta statyti 1940 m. Per karą Hitleris Europoje turėjo apie 20 karinių būstinių, bet „Vilko guolis“ buvo viena svarbiausių, iš kurios Antrojo pasaulinio karo metais jis vadovavo Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms – Vermachtui. Būstinėje buvo netgi elektrinė, geležinkelio stotis ir du aerodromai. Dabar čia išlikę apie 200 įvairios paskirties, tiek gyvenamųjų patalpų, tiek tarnybinių pastatų, bunkerių bei barakų liekanos. Vykstame į Šv. Lipką. Religinį ansamblį sudaro barokinė bažnyčia, galerija ir vienuolynas, pastatyti stebuklingo apsireiškimo vietoje. Bažnyčia garsėja dar 1721 metais sukonstruotais vargonais, kuriems grojant visos ant vargonų esančios figūrėlės juda. Pakeliui link Gdansko aplankysime prie Lynos upės įsikūrusį Olštyną. Miestas garsėja  XIV a. Varmijos kapitulos pilimi, kuri suvaidino didelę reikšmę lenkų ir kryžiuočių karų metu. Vėliau penkerius metus šioje pilyje gyveno žymusis astronomas Mikalojus Kopernikas. Trumpos ekskursijos metu pasivaikščiosime po senamiestį, apžiūrėsime XIV a. pastatytus Aukštuosius vartus, senąją ir naująją miesto rotušes bei grožėsimės Šv. Jokūbo katedra. Nakvynė viešbutyje prie Gdansko.


2 diena.  Pusryčiai. Vykstame į Sopotą. Pakeliui aplankysime tylų, gražų Gdansko rajoną, kur yra garsioji Olivos katedra, apdainuota garsiojo keliautojo Aleksandro fon Humbolto, kaip trečioji gražiausia vieta pasaulyje. Gotikinė Olivos katedra – vienas seniausių ir labiausiai lankomų objektų Gdansko regione. Atvykstame į Sopotą. Tai populiarus Lenkijos pajūrio kurortas, garsėjantis kasmetiniu Sopoto dainų festivaliu bei ilgiausiu Europoje Baltijos jūros molu, kurio ilgis net 515 m. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti pajūriu, apžiūrėti moderniosios architektūros kūrinį „kreivąjį namą“, įsigyti suvenyrų ar išgerti kavos. Vykstame į Gdanską – vieną seniausių Šiaurės Lenkijos miestų su žavingu senamiesčiu, kuriame gausu siaurų gatvelių bei XII-XVIII a. pastatų. Nors didelė miesto dalis atstatyta po Antrojo pasaulinio karo bombardavimų, Gdanskas turistus stebina įdomia architektūra bei išskirtine miesto atmosfera. Ekskursijos metu apžiūrėsime gražiausiu tituluojamą Gdansko pastatą – Auksinį namą, pastatytą XVII a. turtingam miesto pirkliui, taip pat miesto simbolį – Neptūno fontaną, kuris ilgajame turguje puikuojasi jau nuo XVII a., grožėsimės miesto rotuše, iš kurios bokšto į miestą sklinda varpų muzika bei išgirsime legendą apie panelę Hedvigą, kuri kiekvieną dieną tuo pat metu pasirodo pro Naujojo posėdininkų namo langą. Tęsdami ekskursiją apsilankysime Švč. Mergelės Marijos bazilikoje, kuri tituluojama didžiausia iš plytų pastatyta šventove visoje Europoje. Jos gotikinio stiliaus interjeras su išskirtinai gražiais krištoliniais skliautais dengia daug puikių viduramžių ir baroko laikotarpio meno kūrinių. Apžiūrėsime dar vieną Gdansko įžymybę – senovinį uosto keltuvą, esantį ant Motlavos upės kranto bei pasivaikščiosime „Mariacka“ gatve, kurioje apžiūrėsime siaurus ir turtingai dekoruotus mūrinių pastatų fasadus, kažkada priklausiusius pasiturintiems pirkliams ir auksakaliams. Šiandien šioje gatvelėje karaliauja juvelyrų dirbtuvės ir galerijos. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje prie Gdansko.  

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Malborką – vieną didžiausių Europoje viduramžių pilių. Pilies kompleksą supa tvirta gynybinė siena, puošiama gausybės bokštelių. Pilies viduje galima apžiūrėti gyvenamuosius apartamentus, koplyčią, sargų stebėjimo postus ir koridorius, Vasaros, Žiemos menes bei kitas patalpas. Muziejuje eksponuojami viduramžių ginklai, amatininkų dirbiniai, skulptūros, gintaro papuošalai. Aukštutinėje pilyje kadaise buvo ir kalėjimas, kuriame buvo kalinami ypatingi belaisviai, vienas iš jų buvo Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis. Išvykstame namų link. Pakeliui sustosime Žalgirio mūšio vietoje – Griunvalde, kur 1410 m. jungtinės Lietuvos ir Lenkijos pajėgos sutriuškino Kryžiuočių ordino kariuomenę. Lietuviams tai buvo lemtingas karas. Tai kova už teisę į gimtąją žemę, religiją ir nepriklausomybę. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu; 2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~25 Eur; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Vienvietis kambarys - 40,00 €

Būtina turėti asmens dokumentą ir ES Covid pažymėjimą. Taip pat rekomenduojame vežtis Europos sveikatos draudimo kortelę arba apsidrausti kelionės draudimu mūsų agentūroje.

Kelionėje prašome laikytis karantino reikalavimų: privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes autobuse (išskyrus neįgalius asmenis, kurie veido apsauginės kaukės dėvėti negali dėl sveikatos problemų), laikytis čiaudėjimo, kosėjimo etiketo, o keliautojai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), kelionėje DALYVAUTI NEGALI.

Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis. Bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda!

Kelionės partneris - UAB "Guliverio kelionės".

 

Daugiau informacijos telefonu ar kelionių agentūroje!

 Julija 861016504 - Vilma 861026184 - info@kelioniusalis.lt

 Kelionių šalis LT - Kauno g.25, Marijampolė

2022 09 10 Grybų šventė Varėnoje ir Merkinė - tik 28 Eur!

Kiekvienais metais rugsėjį dzūkai skelbia – VARĖNA – GRYBŲ SOSTINĖ! Ir privažiuoja tūkstančiai svečių bei aistringų grybautojų. Šurmuliuoja Dzūkija, grybais puikuojasi, varžybas bei konkursus organizuoja...


Aplankysime Merkinės muziejų (jei bus galimybė), užlipsime į apžvalgos bokštą, pasižvalgysime nuo Merkinės piliakalnio, nuo kurio atsiveria įspūdingas Nemuno ir Merkio upių santakos kraštovaizdis. Gražaus dzūkiško kraštovaizdžio apsuptu keliu vyksime į Varėną,

kuri pasitiks visus „Grybų šventės 2022“ dalyvius ir svečius. Vieni palaikys grybavimo čempionato dalyvius, kiti šauniai praleis laiką įspūdžių nepritrūksiančioje kultūrinėje ir edukacinėje programoje. Šventėje kvepės ir švieži, ir sūdyti, ir džiovinti grybai, uogos...


Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė patogiu turistinės klasės autobusu; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa.


Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Merkinės muziejus (jei bus galimybė) ir vietinis gidas – 5 Eur/asm.; asmeninės išlaidos.


Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis. Bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.


 

Daugiau informacijos telefonu ar kelionių agentūroje!

 Julija 861016504 - Vilma 861026184 - info@kelioniusalis.lt

 Kelionių šalis LT - Kauno g. 25, Marijampolė